22.10.2017r. Godz. 04:29Bieżące interwencje

"20 lat PSP - jak nas widzą, tak nas malują"

dodano: 2 maja 2012 o 10:05 | ostatnia aktualizacja: 14 maja 2012 o 09:05 | kategoria: Inne

26 kwietnia 2012 r. odbyły się eliminacje wojewódzkie XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują".

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

Z okazji 20 lecia Państwowej Straży Pożarnej konkus został nazwany "20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują". Uczestnicy konkursu powinni pokazać w swoich pracach różnorodność i wszechstronność  zawodu  jaką wykonuje na co dzień strażak. Konkurs promuje i poszerza wiedzę na temat działalności straży pożarnej.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe:

I grupa młodsza szkoły podstawowej - 5-8 lat,

II grupa średnia szkoły podstawowej - 9-12 lat

III grupa starsza gimnazjum - 13-16 lat

IV grupa - wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej

 

Lista laureatów eliminacji wojewódzkich XIV edycji konkursu plastycznego

W grupie dzieci młodszych

I miejsce Ewa GABORPubliczna Szkoła Podstawowa nr 2, Gogolin;

 II miejsce Agata KOPYTKOPubliczna Szkoła Podstawowa nr 9, Opole;

 III miejsce Agata JAŚKOWSKA Młodzieżowy Dom Kultury, Kluczbork ;

Wyróżnienia:

Michał SIECZKA (IV miejsce)Zespół Szkolno-Przedszkolny, Kup;

Michał KALINOWSKI (V miejsce)Publiczne Przedszkole nr 1, Kluczbork;

 

W grupie dzieci średnich      

I miejsceKarolina KORNATOWSKA Publiczna Szkoła Podstawowa, Dąbrowa;

II miejsceSzymon ŚWIERAD Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Gogolin;

III miejsceSzymon CZECHZespół Szkolno-Gimnazjalny, Żędowice;

Wyróżnienia

Karolina KOWALCZYK (IV miejsce) - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21, Opole;

Paweł GRABOWY (V miejsce) - Zespół Szkolno-Przedszkolny, Niwnica;

 

W grupie dzieci starszych

I miejsceWeronika NOCONPubliczne Gimnazjum, Szymiszów;

II miejsce grupaMarcelin BRÓJ - Młodzieżowy Dom Kultury, Opole;

III miejsceDominika KNAP Zespół Szkół, Łambinowice;

Wyróżnienia

Marta ZIMON (IV miejsce)Publiczne Gimnazjum nr 4, Kędzierzyn-Koźle;

Natalia CUDYK (V miejsce)Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi, Dom Kultury, Kuniów;

 

W grupie uczniów niepełnosprawnych

I miejsceDamian STĘPIEŃ - Zespół Szkół Specjalnych, Namysłów;

II miejsce - Adam GRABOWSKI Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Grodków;

III miejscePiotr BOSY Zespół Szkół Specjalnych, Kadłub;

Wyróżnienia

Kamil SZYMANEK (IV miejsce) Zespół Szkół Specjalnych, Namysłów;

Roksana PASIŃSKA (V miejsce)Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Kluczbork.


Poniżej galeria przedstawia prace plastyczne, które zostały docenione w eliminacjach wojewódzkich, kolejność prac oznacza poszczególne miejsca w każdej kategorii wiekowej - pierwsze trzy miejsca oraz dwa wyróżnienia.

 

st. kpt. mgr inż. Sylwia Karakuła

starszy specjalista w wydziałe kontrolno-rozpoznawczym KW PSP w Opolu