22.10.2017r. Godz. 10:11Bieżące interwencje

20 latek wypadł z pociągu

dodano: 28 lipca 2015 o 16:07 | ostatnia aktualizacja: 28 lipca 2015 o 18:07 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia

Wczoraj, późnym wieczorem przed stacją Zdzieszowice, 20. letni mężczyzna wypadł z pociągu. Na czas działań ratowniczych strażacy wstrzymali ruch pociągów i udzielili kwalifikowanej pomocy poszkodowanemu. Ratownicy medyczni dotarli na miejsce zdarzenia pociągiem i mężczyzna został ewakuowany z miejsca zdarzenia ... pociągiem.

20 latek wypadł z pociągu

W poniedziałek 27 lipca o godzinie 22:48 Państwowa Straż Pożarna uzyskała z Policji informację o wypadnięciu człowieka z pociągu w okolicy Zdzieszowic i prośbę o wsparcie w jego poszukiwaniach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym uzyskał informację, że mężczyzna, który wypadł z pociągu został odnaleziony niedaleko nastawni na szlaku kolejowym Raszowa - Zdzieszowice (84,50 km). Mężczyzna był w ciężkim stanie, ale był przytomny. Ponieważ nie było możliwości dotarcia pojazdem pożarniczym na miejsce zdarzenia, a była konieczność udzielenia poszkodowanemu pomocy medycznej, strażacy udali się na wskazane miejsce pieszo, zabierając ze sobą sprzęt do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na czas prowadzonych działań ruch pociągów na szlaku kolejowym został wstrzymany. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i oświetleniu miejsca zdarzenia. Pierwszy zespół ratownictwa medycznego dojechał na miejsce zdarzenia jednym z zatrzymanych wcześniej pociągów i następnie mężczyzna został zabrany pociągiem, co pozwoliło na nietypową ewakuację poszkodowanego do ambulansu PRM.

Raport ze zdarzenia.

Opracowanie: