11.12.2018r. Godz. 07:31Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.10.2011 r.

dodano: 10 października 2011 o 16:10 | ostatnia aktualizacja: 21 października 2011 o 20:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.10.2011r.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.10.2011 r.

1.O północy na A-4 na 246 km w kierunku na Katowice doszło do zderzenia się busa z samochodem ciężarowym . Dwóm osobom poszkodowanym z busa kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielali strażacy. Dalsze działania straży polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia oraz zneutralizowaniu wyciekających płynów eksploatacyjnych z samochodu. Teren działań przekazano patrolowi autostrady. Straty oszacowano na 3 tys.zł.

2.O godzinie 13:19 dyżurny z  Powiatowego Stanowiska Kierowania w Brzegu otrzymał informację o zderzeniu się ciągnika rolniczego przewożącego około 12 ton kukurydzy z samochodem ciężarowym TIR wypełnionym kartonami. Poszkodowanych zostało dwóch kierowców, którym przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy medycznej. W wyniku tego zdarzenia uszkodzona została także ściana jednego z budynków mieszkalnych, w którą wjechał ciągnik rolniczy. W budynku tym nikt nie ucierpiał. Droga została zamknięta na czas trwania działań ratowniczych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej. Straty w tym zdarzeniu wyniosły około 215 tys.zł.

3.O godzinie 10:48 Miejskie Stanowisko Kierowania w Opolu otrzymało zgłoszenie o występującej plamie oleju na ulicy Oleskiej w Opolu, za obwodnicą w kierunku Zawady. Drogę zamknięto na czas trwania usuwania miejsca zdarzenia przez 4 zastępy straży pożarnej, na długości około 1,5 km.

4.W Brzegu przyczyną złej wentylacji w łazience było zatrucie się tlenkiem węgla młodej kobiety kąpiącej się w wannie. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał poszkodowanej pomocy medycznej, a następnie przewiózł do szpitala. W mieszkaniu tym przebywał również młody mężczyzna, który uległ zasłabnięciu i także został przewieziony na obserwację do szpitala.