24.05.2017r. Godz. 15:33Bieżące interwencje

Powierzenie obowiązków z-cy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku

dodano: 24 kwietnia 2017 o 07:04 | ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2017 o 08:04 | kategoria: Wydarzenia | powiat: kluczborski

Opolski Komendant Wojewódzki PSP powierzył kpt. Mariuszowi Stępniowi pełnienie obowiązków zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku

Powierzenie obowiązków z-cy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku

kpt. mgr inż. Mariusz Stępień służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1995 r. podejmując staż w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej  w Kluczborku.
W  1998 r. został mianowany na stanowisko  ratownika.
W 2003 r. rozpoczął  naukę w Centralnej Szkole Służby Pożarniczej w Częstochowie, którą ukończył w 2005 r.  uzyskując  stopień młodszego aspiranta.
W roku 2012 po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej  na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego  otrzymał  pierwszy stopień oficerski.
Podnoszenie swoich  kwalifikacji   kontynuował w Wyższej Szkole Zarządzania  i Administracji w Opolu  na kierunku Zarządzanie Kryzysowe i Pomoc Humanitarna.
W 2015 roku uzyskał tytuł magistra. W następnym roku,  na tej samej uczelni, ukończył studia podyplomowe na kierunku Administracja Publiczna.
Systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych zaowocowało awansami na wyższe stanowiska służbowe, aż do dowódcy zmiany.
Podczas długoletniej służby dowodził  wieloma  akcjami ratowniczo-gaśniczymi.

Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych  i zaangażowanie w proces szkolenia strażaków z  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych został  odznaczony brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Wielokrotnie reprezentował KP PSP w Kluczborku w sportach  pożarniczych.

Opolski Komendant Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej z dniem 24 kwietnia 2017 roku powierzył  kpt. Mariuszowi Stępniowi obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku.

Opracowanie:
mł. bryg. Maciej Kochanowski