19.02.2019r. Godz. 19:39Bieżące interwencje

33 LATA STRAŻACKIEJ SŁUŻBY

dodano: 11 sierpnia 2015 o 20:08 | ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2015 o 20:08 | kategoria: Uroczystości | powiat: strzelecki

W dniu 31 lipca 2015 r. po 33 latach pożarniczej służby, w tym 16 na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich na zaopatrzenie emerytalne przeszedł st. bryg. Stefan Szłapa.

33 LATA STRAŻACKIEJ SŁUŻBY

Komendant, swoją służbę w strażackich szeregach rozpoczął we wrześniu 1982 r. w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po dwóch latach kształcenia w zawodzie technik pożarnictwa, przeszedł do służby stałej w ówczesnej Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych, mieszczącej się w starej siedzibie na ul. Strażackiej. Przez kolejne lata, przyszły komendant był świadkiem budowy nowej strażnicy przy ul. Zakładowej i przede wszystkim tworzenia się naszej formacji - Państwowej Straży Pożarnej. Już jako dowódca JRG brał bezpośredni udział w największych działaniach ratowniczych w historii Państwowej Straży Pożarnej, tj. akcji gaszenia pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej w 1992 r. i powodzi w 1997 r. Niespełna dwa lata później 16 kwietnia 1999 r. ówczesny Opolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jerzy Seńczuk powołał st. kpt. Stefana Szłapę na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich. I właśnie za te szesnaście lat Komendant przekazując obowiązki swojemu następcy st. bryg. Wojciechowi Lisowskiemu podziękował swojej rodzinie, w tym przede wszystkim małżonce Renacie za wiele cierpliwości i okazane słowa otuchy. Wyraził także swoją wdzięczność wszystkim ludziom, którzy wspierali go podczas pełnienia tej funkcji, tj. przybyłym na uroczystość W-ce Ministrowi Spraw Wewnętrznych Panu Stanisławowi Rakoczemu, byłemu Zastępcy Komendanta Głównego PSP st. bryg. w st. spocz. Janowi Mizie, Opolskim Komendantom Wojewódzkim nadbryg. w st. spocz. Jerzemu Seńczukowi i nadbryg. Karolowi Stępniowi oraz całej kadrze kierowniczej PSP woj. opolskiego, władzom samorządowym, lokalnym przedsiębiorcom i swojej załodze. Komendant podkreślił, że bez zaangażowania, wsparcia i pracy ludzi życzliwych nie byłoby możliwości zrealizowania wszystkich planów i zadań. Natomiast swojemu następcy st. bryg. Wojciechowi Lisowskiemu złożył życzenia wielu sukcesów i pomyślności na stanowisku Komendanta.

Tekst: mł. ogn. Urszula Wiatrowska, foto: kpt. Sławomir Wasik