17.12.2018r. Godz. 05:31Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.01.2015r

dodano: 22 stycznia 2015 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2015 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.01.2015r

W dniu dzisiejszym  na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 12 razy, w tym wyjeżdżano 4 razy do pożarów i 8 razy do miejscowych zagrożeń. W zaistniałych zdarzeniach 4 osoby zostały poszkodowane, w tym 1 śmiertelna. Skutki zdarzeń usuwało 25 zastępów w sile 93 strażaków.

Wczoraj przed godziną 22 w miejscowości Paczków w powiecie Nyskim doszło do tragicznego w skutkach pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Do zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyły teren działania. Odłączono prąd w budynku, podano dwa prądy gaśnicze wody w natarciu do wnętrza mieszkania.  Równocześnie prowadzono ewakuację  4 osób, w tym jednej,  omdlałej, której udzielono KPP. ZRM, który przybył na miejsce pożaru zabrał  poszkodowaną do szpitala. W budynku wielorodzinnym, 3-piętrowym zamieszkiwało 35 lokatorów w 9 mieszkaniach.   Po lokalizacji pożaru w trakcie dogaszania przeszukano pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej. W jednym z pomieszczeń  natrafiono na  ciało mężczyzny. Zadysponowano na miejsce prokuratora. Po ugaszeniu dokonano oględzin stanu technicznego pozostałych mieszkań. Powstałe w pożarze straty oszacowano wstępnie na kwotę około 20 tysięcy. Uratowano mienie o szacunkowej wartości około 500 tys. zł. Działania zakończono przed godziną pierwsza w nocy.

Stanowisko Kierowania

mł.kpt.Jan Wyciślik