10.12.2018r. Godz. 23:08Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.10.2011

dodano: 28 października 2011 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 28 października 2011 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W miejscowości Dąbrowa (powiat namysłowski), w wyniku umyślnego podpalenia doszło do pożaru słomy znajdującej się na przyczepie samozbierającej. Do działań gaśniczych niezwłocznie zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, ponieważ ogarnięta ogniem przyczepa stała na posesji w bliskiej odległości zabudowań gospodarczych i budynku mieszkalnego. Po trwającej dwie i pół godziny akcji gaśniczej pożar ugaszono i tym samym zagrożone obiekty uratowano. Straty materialne spowodowane tym zdarzeniem wyniosły 10 tys. zł., zaś wartość uratowanego mienia oszacowano na 1000000 zł.

W Kędzierzynie – Koźlu przy ul. Husarskiej, na terenie byłej jednostki wojskowej również z powodu umyślnego podpalenia spłonął nieużytkowany budynek magazynowy. Szybko rozprzestrzeniający się ogień strawił zarówno wnętrze obiektu, jak również i dach, który uległ zawaleniu do wnętrza budynku. W pięciogodzinnej akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej. Straty materialne spowodowane pożarem oceniono na 20 tys. zł.

Do groźnego wypadku drogowego doszło w miejscowości Pakosławice (powiat nyski), gdzie w następstwie wymuszenia pierwszeństwa przejazdu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu tym poszkodowanych zostało pięć osób, w tym czteroosobowa rodzina z dwójką dzieci. W działaniach ratowniczych uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej.

Na 198 km autostrady A4 (powiat brzeski), wskutek wystrzału opony kierujący samochodem ciężarowym z ładunkiem około trzydziestu ton jaj spożywczych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne wywracając naczepę, w którą z kolei uderzył samochód osobowy. Obaj kierowcy z obrażeniami ciała odwiezieni zostali do szpitala. Utrudnienia w ruchu na autostradzie trwały sześć i pół godziny, a straty materialne w rozbitych pojazdach wyniosły 250 tys. zł.

st. asp. Radosław Gruca