26.04.2019r. Godz. 10:23Bieżące interwencje

Akcja krwiodawstwa w Komendzie Powiatowej PSP w Namysłowie

dodano: 1 April 2019 o 11:04 | ostatnia aktualizacja: 1 April 2019 o 11:04 | kategoria: Wydarzenia | powiat: namysłowski

Akcja krwiodawstwa w Komendzie Powiatowej PSP w Namysłowie

W dniu 29 marca 2019r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa, związana z ogólnopolską zbiórką krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Do oddania krwi zarejestrowało się 65 osób, z czego 57 osób zostało dopuszczonych. Zebrano łącznie 25,650 l "życiodajnego płynu". Jest to już kolejna akcja krwiodawstwa przeprowadzona w tutejszej komendzie. Przy tej okazji w ramach "Otwartych drzwi w straży pożarnej" zorganizowano pokazy wraz z nauką udzielania pierwszej pomocy dla dzieci ze szkół i przedszkoli.

Autor: mł. bryg. Andrzej Prokop