17.12.2018r. Godz. 19:45Bieżące interwencje

Akcja ratownicza w Dobrodzieniu

dodano: 7 kwietnia 2014 o 10:04 | ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2014 o 11:04 | kategoria: Wydarzenia | powiat: oleski

W niedzielę  6 kwietnia br., tuż po godzinie 8:00 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania w Oleśnie otrzymał informację że w Dobrodzieniu na ul. Moniuszki doszło do pożaru samochodu osobowego.

Akcja  ratownicza w Dobrodzieniu

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, ratownicy zastali samochód osobowy Audi częściowo objęty niewielkim pożarem. Pojazd oparty był o elewację budynku mieszkalnego. Kierowca znajdował się w pojeździe. Równocześnie z zastępem strażaków na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany, którego ewakuowano z pojazdu nie okazywał oznak życia. Ratownicy medyczni pogotowia wspólnie ze strażakami ponad dwadzieścia minut prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową. Po przybyciu na miejsce akcji zespołu ratownictwa medycznego typu S, podęto decyzję o zadysponowaniu śmigłowca LPR. Miejsce przekazania pacjenta wyznaczono na targowisku miejskim przy ulicy Solnej. Lądowisko zostało zabezpieczone przez strażaków oraz policję. Działania ratownicze przyniosły zamierzony skutek i poszkodowanemu przywrócono funkcje życiowe. Ustabilizowanego pacjenta przekazano załodze śmigłowca. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie kierującego w trakcie parkowania pojazdu. W działaniach ratowniczo - gaśniczych brały udział dwa zastępy straży pożarnej; z OSP Dobrodzień i JRG Olesno, trzy zespoły ratownictwa medycznego (w tym LPR) oraz funkcjonariusze policji.

Autor: bryg J.Zalewski / foto: OSP Dobrodzień