23.02.2019r. Godz. 07:45Bieżące interwencje

Akcja "spoKREWnieni służbą" w Strzelcach Op.

dodano: 17 marca 2018 o 09:03 | ostatnia aktualizacja: 17 marca 2018 o 10:03 | kategoria: Wydarzenia | powiat: strzelecki

W Strzelcach Opolskich mundurowi oddawali krew pod hasłem "spoKREWnieni służbą"

Akcja "spoKREWnieni służbą" w Strzelcach Op.

 

 

 

 

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich wraz wspólnie z Klubem HDK PCK w Strzelcach Opolskich po raz drugi zorganizowała zbiórkę krwi pod hasłem "spoKREWnieni służbą". Akcja miała miejsce w dniu 16 marca 2018 r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury w Strzelcach Opolskich. Krew oddawali klubowicze, strażacy zawodowi, druhowie ochotnicy, funkcjonariusze służby więziennej, policji, żołnierze oraz lokalne społeczeństwo. W ramach zbiórki udało się zebrać 18,75 litra krwi, w tym strażacy zawodowi i ochotnicy oddali 7 litrów. W akcji brali udział strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Opolu, KP PSP w Strzelcach Opolskich oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kadłuba, Rozmierzy, Gąsiorowic, Strzelec Opolskich, Jemielnicy i Niezdrowic.
Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Społeczeństwo miało możliwość uczestniczyć w zajęciach praktycznych z zakresu pierwszej pomocy. Ponadto strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczy oraz przedstawili zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań na drogach publicznych.
Uczestniczący w akcji mieli możliwość pozyskać informacje dotyczące postępowania w przypadku zdarzenia drogowego oraz zasad zgłaszania zdarzenia służbom ratunkowym.

Opracował:
mł. bryg. Piotr Zdziechowski
oficer prasowy KP PSP w Strzelcach Opolskich

Zdjęcia:
mł. bryg. Piotr Zdziechowski, Paulina Porada, Urszula Halek

Opublikował:
st. kpt. Łukasz Olejnik
oficer prasowy OKW PSP