19.10.2017r. Godz. 05:32Bieżące interwencje

Fundacja Dziecięca Fantazja pomaga spełniać dziecięce marzenia

dodano: 30 kwietnia 2013 o 12:04 | ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2013 o 13:04 | kategoria: Inne | powiat: namysłowski

25 kwietnia 2013 w godz. 12.00-14:00 odbyło się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Namysłowie dzieci poznały Bank z bliska i dostały wymarzone prezenty.

Fundacja Dziecięca Fantazja pomaga spełniać dziecięce marzenia

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością, znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.
Bank Spółdzielczy w Namysłowie stara się zawsze pamiętać o losie osób pokrzywdzonych. Dlatego spełniamy marzenia małych marzycieli z naszego powiatu. Ta działalność to także część misji Banku. Pomaganie potrzebującym jest tak samo ważne jak wspieranie rozwoju w naszym regionie - mówi Pan Zdzisław Bąk, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Namysłowie.
Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka - mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom od grudnia ubiegłego roku było ich prawie 150.
25 kwietnia w Banku Spółdzielczym w Namysłowie spełniły się marzenia czworga dzieci. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym zdjęciem, przemówieniem i wyjątkowo ciepłym powitaniem przybyłych gości przez Panią Dorotę Niewiadomską, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Namysłowie. W spotkaniu uczestniczył także Pan Krzysztof Gacek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie.
Pierwszą marzycielką była czteroletnia Lena, która choruje na autyzm i epilepsję. Ostatnio także wystąpiły u dziewczynki duże problemy z napięciem mięśniowym - coraz słabiej chodzi, coraz częściej ma problemy z podniesieniem zwykłego kubka. Lenka otrzymała wymarzony samochód na pedały z kierownicą. Piękny biało-fioletowy gokart wzbudził zachwyt wszystkich zgromadzonych. Dodatkowo dziewczynka otrzymała zestaw koników Pony, a od Banku wózek z lalką i wielki kosz słodkości.
Następnym marzycielem był czteroletni Maciej, u którego rok temu zdiagnozowano guza mózgu. Chłopiec przeszedł bardzo skomplikowaną operację usunięcia guza, wciąż poddawany jest zabiegom chemioterapii. Maciek otrzymał całe mnóstwo zabawek z ukochanymi bohaterami: Zygzakiem McQueenem, Bobem Budowniczym i Mańkiem Złota Rączka. Wszystkie bardzo mu się spodobały. Niewątpliwym hitem okazał się jednak interaktywny samochód Zygzak McQueen. Od Banku Maciek otrzymał aparat cyfrowy i wielki kosz ze słodyczami. Trudno nawet opisać jego radość.
Jako trzeci swoje prezenty odebrał dziewięcioletni Mateusz, który stoczył ciężki bój z białaczką limfoblastyczną. Dziś chłopiec najgorsze ma już za sobą, pozostała obawa i liczne powikłania po zabiegach chemioterapii. Mateusz jest wielkim pasjonatem straży pożarnej. Największym jego marzeniem były klocki Lego. Chłopiec otrzymał wiele takich zestawów, w tym ukochaną  straż pożarną. Od Banku Mateusz otrzymał konsolę PSP, wielki kosz słodkości oraz obietnicę zorganizowania spotkania ze strażakami. Mateusz był zachwycony.
Jako ostatni swoje prezenty odebrał piętnastoletni Paweł, który od 12 już lat walczy z białaczką. Choroba powracała trzykrotnie. Paweł ma za sobą szereg bloków chemioterapii, przeszczep szpiku. Intensywne leczenie spowodowało liczne powikłania. Paweł uczy się w domu, bardzo brakuje mu kontaktu z przyjaciółmi. Największym marzeniem chłopca był laptop. Na widok wyśnionego sprzętu Paweł nie starał się nawet ukryć ogromnej radości. Od Banku chłopiec otrzymał aparat kompaktowy i kosz słodkości. Paweł wielokrotnie powtarzał, że to najszczęśliwszy dzień w jego życiu a tata chłopca nie do końca mógł uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się naprawdę.
Po wręczaniu prezentów na dzieci czekała już kolejna, wielka niespodzianka. Przed Bankiem stały trzy wozy straży pożarnej i strażacy, którzy z uśmiechem na ustach opowiadali, pokazywali sprzęt, wspólnie z dziećmi go testowali. Największą frajdę sprawiła wszystkim przejażdżka w koszu na podnośniku. Takich chwil nie zapomina się nigdy.
Następnie wszyscy udali się na przygotowany przez Bank pyszny poczęstunek. Było wszystko to, co „tygrysy lubią najbardziej”: pizza, lody, tort, truskawkowe desery… a wszystko to w miejscu pięknie udekorowanym balonami.
Uroczystość przebiegła w cudownej atmosferze za sprawą Zarządu, pracowników Banku oraz zaproszonych gości. To było wyjątkowe spotkanie, uśmiechów i radości nie było końca.
Fundację można wesprzeć:
-  poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego KRS 0000168783
-  poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
   nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
-  „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
-  uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
-  polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja