22.02.2019r. Godz. 09:22Bieżące interwencje

"Biegaj z nami - Las przed Wami"

dodano: 31 maja 2015 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2015 o 23:06 | kategoria: Sport | powiat: strzelecki

              W dniu 30 maja br., dzięki uprzejmości leśników, dwie drużyny z naszej komendy wzięły udział w XVI Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu na Orientację Tułowice 2015. Występ gościnny strażaków KP PSP w Strzelcach Opolskich w tej plenerowej, zorganizowanej na wysokim poziomie imprezie sportowo-rekreacyjnej zakończył się sukcesem!

"Biegaj z nami - Las przed Wami"

W kategorii służb mundurowych, w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce wybiegał Szymon Bernacki, debiutant, jak się potem okazało w biegach z kompasem i trzecie - Piotr Zdziechowski. Ich świetne wyniki złożyły się także na sukces drużynowy i zapewniły jednej z naszych ekip pierwsze miejsce. I to przy zachowaniu wszystkich zasad fair play! W składzie zwycięskiej drużyny biegał Dawid Mehlich, który pomimo świetnych czasów na pierwszych odcinkach trasy, nie odmówił udzielenia pomocy zawodnikowi. Przetransportował poszkodowanego własnymi siłami do najbliższej drogi i po upewnieniu się, że otrzyma fachową pomoc, Dawid wrócił na trasę biegu.

    XVI MP Leśników w Biegu na Orientację zorganizowane zostały w ramach imprezy edukacyjno-rekreacyjnej pn. "Biegaj z nami - Las prze Wami". Jej głównym celem jest propagowanie wiedzy o tematyce leśnej oraz prezentacja orienteeringu, jako jednej z form aktywnego spędzania czasu w lesie.

Naszą komendę reprezentowali: Szymon Bernacki, Rafał Bernat, Dawid Mehlich, Darek Moj, Ula Wiatrowska i Piotr Zdziechowski. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wytrwałości i osiągniętych wyników, a organizatorom - świetnej imprezy!

Tekst: mł. ogn. Urszula Wiatrowska, foto: mł. bryg. Piotr Zdziechowski, mł. ogn. Urszula Wiatrowska