28.05.2018r. Godz. 06:48Bieżące interwencje

bryg. Krzysztof Kędryk opolskim komendantem wojewódzkim PSP

dodano: 2 lutego 2018 o 15:02 | ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2018 o 15:02 | kategoria: Wydarzenia

2 lutego 2018 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się wręczenie aktów powołania i powierzenia pełnienia obowiązków, którego dokonał sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński i komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 2 lutego 2018 r. powołał bryg. Krzysztofa Kędryka na stanowisko opolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

bryg. Krzysztof Kędryk opolskim komendantem wojewódzkim PSP

Pan bryg. mgr inż. Krzysztof KĘDRYK urodził się 28 października 1976 roku w Częstochowie. W latach 1991-1995 uczęszczał do V Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. W roku 1995 zdał egzaminy do SGSP w Warszawie, której stał się absolwentem w roku 1999. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie został skierowany do służby w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, gdzie został mianowany na stanowisko dowódcy zastępu. W trakcie służby zajmował kolejne stanowiska w systemie codziennym, m.in.: starszy inspektor, specjalista, starszy specjalista, zastępca dowódcy JRG, aż do przejęcia zadań dowódcy JRG w roku 2015. W dniu 03 lutego 2017 roku bryg. Krzysztofowi Kędrykowi powierzono pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie. W trakcie służby podnosił kwalifikacje poprzez uczestnictwo w wielu kursach doskonalących. W roku 2003 ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie, na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym - kierunek Ochrona Środowiska, uzyskał tytuł magistra. W roku 2016 ukończył studia podyplomowe w zakresie „Zarządzania zasobami ludzkimi dla straży pożarnej” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Posiada wieloletnią praktykę w zakresie kierowania zasobami ludzkimi. W trakcie swojej dotychczasowej służby odznaczony m.in.: Brązowym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” – 2006r., Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” – 2008r., Medalem Za Ofiarność i Odwagę – 2010r., Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” – 2012r.,Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę – 2014r. Z dniem 1 kwietnia 2017 roku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie, gdzie pełnił służbę do 31 grudnia 2017 roku.

Od 1 stycznia 2018 roku pełnił obowiązki opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu.

Opracowanie:
KG PSP
BIP KM PSP w Częstochowie

Zdjęcia:
Tomasz Banaczkowski, „Przegląd Pożarniczy”

mł. ogn. Łukasz Nowak
wydział operacyjny KW PSP w Opolu