14.12.2017r. Godz. 14:24Bieżące interwencje

Burze nad Opolszczyzną

dodano: 21 lipca 2015 o 12:07 | ostatnia aktualizacja: 22 lipca 2015 o 23:07 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia

Od 18 lipca strażacy PSP i ochotnicy z naszego województwa wyjeżdżali do zdarzeń, których przyczyną były burze przemieszczające się nad krajem. Usuwaliśmy skutki silnego wiatru, wyładowań atmosferycznych i gwałtownych opadów deszczu. Do tej pory odnotowaliśmy 288 zdarzeń i nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych. Szczegółowe informacje o działaniach podejmowanych przez straż pożarną będą sukcesywnie uzupełniane w informatycznej bazie danych a obecnie skupiamy się na jak naszybszym udzieleniu pomocy potrzebującym.

Skutki burz w powiecie strzeleckim.

Skutki burz w powiecie namysłowskim.

Na godzinę 07:00 21 lipca br. odnotowaliśmy 2 pożary i 286 tzw. miejscowych zagrożeń związanych z burzami, które przeszły od soboty nad województwem.

Zdarzenia w układzie powiatów:

• brzeski 23
  • głubczycki 11
  • kędzierzyńsko-kozielski 15
  • kluczborski 27
  • krapkowicki 8
  • namysłowski 83
  • nyski 13
  • oleski 45
  • Opole 8
  • opolski 30
  • prudnicki 4
  • strzelecki 17.

W 269. przypadkach nasze działania dotyczyły wycinania i usunięcia drzew oraz konarów tarasujących ruch oraz zagrażających bezpieczeństwu ludzi i mieniu, w tym zagrażających liniom energetycznym (w Suchodańcu, Objazdach, Namysłowie, Starym Ujeździer, Michałowicach, Lubszy, Wichrowie i Myśliborzycach). W 13. przypadkach prowadziliśmy działania w związku z uszkodzeniem dachów w Krasowicach, Lubszy, Myśliborzycach, Kędzierzynie-Koźlu, Krzyżowej-Dolinie, Przeczowie, Michalicach, Objaździe. W 3. przypadkach gałęzie drzew, bądź drzewa, uszkodziły 3 pojazdy w Dobrodzieniu i Myślinie. W Sławicach od uderzenia pioruna doszło do pożaru w okolicach komina.

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk
oficer prasowy OKW PSP

Zdjęcia:
powiat strzelecki - OSP Ujazd, Praszka - OSP Praszka, Jamy - Daniel Mruczek, Wichrów - sekc. Tomasz Pakuła, Dobrodzień i Myślina - OSP Dobrodzień, Przedmość - OSP Przedmość / OSP Kowale