23.10.2017r. Godz. 09:57Bieżące interwencje

Ćwiczenia "Gród 2016" w Biskupicach

dodano: 20 kwietnia 2016 o 21:04 | ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2016 o 21:04 | kategoria: Ćwiczenia

17 kwietnia 2016 r., na obiektach zamku rycerskiego w Biskupicach gmina Byczyna, odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem "GRÓD 2016" . W ćwiczeniach zostało zaangażowanych 17 zastępów ratowniczo-gaśniczych z powiatu kluczborskiego oraz namysłowskiego współdziałających w ramach wojewódzkiego odwodu operacyjnego.

Ćwiczenia "Gród 2016" w Biskupicach

Celem ćwiczeń było doskonalenie procedur alarmowania oraz dysponowania sił i środków działających w ramach odwodów, koordynacja działań w przypadku wystąpienia zdarzenia z dużą ilością osób poszkodowanych oraz współpraca z powiatowym oraz gminnymi centrami zarządzania kryzysowego.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał prowadzenie działań gaśniczych, poszukiwawczych oraz ewakuacyjnych. W dalszej części strażacy ćwiczyli procedury udzielalania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Tradycyjnie, po zakończeniu ćwiczeń, nastąpiło ich podsumowanie i omówienie.

Uczestnikom ćwiczeń, pozorantom dziękujemy za zdyscyplinowanie i profesjonalne podejście do założeń, a gospodarzom za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia.

Opracowanie:
Maciej Kochanowski