26.03.2019r. Godz. 00:48Bieżące interwencje

Ćwiczenia IV Kompanii WOO "Nysa"

dodano: 18 października 2018 o 10:10 | ostatnia aktualizacja: 18 października 2018 o 10:10 | kategoria: Ćwiczenia | powiat: nyski

16 października 2018 r. na terenie fortu przy ul. Bolesława Śmiałego w Nysie odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa medycznego i technicznego dla IV kompanii wojewódzkiego odwodu operacyjnego "Nysa".

Ćwiczenia IV Kompanii WOO "Nysa"

Skład kompanii stanowi 5 zastępów OSP z powiatu nyskiego (OSP Korfantów, Rusocin, Jasienica Dolna, Gierałcice, Niwnica podczas ćwiczeń w zastępstwie za Pakosławice) i 5 zastępów OSP z powiatu brzeskiego (OSP Lipki, Lewin Brzeski, Tarnów Grodkowski, Przylesie, Michałowice). Jest to w sumie ponad 60 strażaków ochotników pod dowództwem oficerów PSP.

Tematyka ćwiczeń obejmowała zagadnienia kwalifikowanej pierwszej pomocy na kilku różnych stanowiskach, gdzie instruktarzu ćwiczącym strażakom i oceny wykonanych zadań dokonywali wykwalifikowani ratownicy medyczni z Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ZOZ w Nysie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Podsumowaniem ćwiczeń była symulacja zdarzenia w komunikacji drogowej, gdzie wyznaczone zastępy podejmowały wspólne działania ratownictwa technicznego i medycznego.

Podczas ćwiczeń oficerowie Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu przeprowadzili inspekcję gotowości operacyjnej ćwiczących jednostek OSP w zakresie przygotowania sprzętowego i dokumentacyjnego do działań. Zespół KW PSP w Opolu dokonał również oceny realizacji zadań podczas ćwiczeń. Ćwiczenia obserwowali przedstawiciele zarządzania kryzysowego szczebla powiatowego i gminy Nysa.

Autor: mł. bryg. Paweł Gotkowski