16.07.2018r. Godz. 16:15Bieżące interwencje

Ćwiczenia pk."Powódź 2018 - Prędocin"

dodano: 11 czerwca 2018 o 17:06 | ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2018 o 17:06 | kategoria: Ćwiczenia

Ćwiczenia pk."Powódź 2018 - Prędocin"

W dniu 11 czerwca br. na terenie poligonu wojskowego „Prędocin” wydział operacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu przy współudziale żołnierzy I Pułku Saperów w Brzegu zorganizował niezapowiedziane ćwiczenia pk. „Powódź 2018 – Prędocin”. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie przygotowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do działań powodziowych w zakresie ewakuacji osób zagrożonych, wzmacniania wałów oraz wypompowywania wody z obszarów zalanych.  Ponadto wraz z żołnierzami I Pułku Saperów w Brzegu doskonalono techniki ewakuacji z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu Wojska Polskiego oraz doskonalono techniki transportu sprzętu pożarniczego do miejsc odciętych w wyniku powodzi. Podczas wspólnych ćwiczeń zespół podgrywający zasymulował pożar wojskowej amfibii znajdującej się na środku rzeki oraz potrącenie żołnierza gąsienicowym transporterem pływającym. Dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu strażaków i żołnierzy ćwiczenia były bardzo realistyczne, a założone cele zostały osiągnięte.

Opracował:
st. kpt. Łukasz Olejnik