21.10.2017r. Godz. 08:52Bieżące interwencje

Ćwiczenia specjalistycznej grupy ratownictwa technicznego "Brzeg"

dodano: 19 kwietnia 2016 o 12:04 | ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2016 o 15:04 | kategoria: Ćwiczenia | powiat: brzeski

W dniu 15 kwietnia 2016 r. na terenie KP PSP w Brzegu zakończył się cykl szkoleń dla grupy SGRt COO (specjalistycznej grupy ratownictwa technicznego centralnego odwodu operacyjnego) "Brzeg".

Ćwiczenia specjalistycznej grupy ratownictwa technicznego "Brzeg"

Podczas realizowanych przez KP PSP w Brzgu warsztatów z zakresu "Stabilizacji naruszonych konstrukcji budowlanych" przeszkolono 27. strażaków z jrg Brzeg oraz 4. z jrg Grodków. Szkolenie realizowano dwukrotnie w cyklach czterodniowych. Celem ćwiczeń było praktyczne i teoretyczne przygotowanie ratowników do wykonywania prac na terenach katastrof budowlanych. W ostatnim dniu ćwiczeń przedstawiciele Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego dokonali inspekcji gotowości operacyjnej pododdziału należącego do centralnego odwodu operacyjnego. Ćwiczenia prowadził dowódca specjalistycznej grupy ratownictwa techniczego mł. bryg. Dariusz Maciążek.

Autor: st.kpt. Marek Kocielski