16.12.2018r. Godz. 14:47Bieżące interwencje

Ćwiczenia SGRW-N „Opole”

dodano: 8 października 2018 o 16:10 | ostatnia aktualizacja: 8 października 2018 o 16:10 | kategoria: Ćwiczenia

Ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Opole”

Ćwiczenia SGRW-N „Opole”

Na podstawie rozkazu Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w sprawie zorganizowania i przeprowadzenia ćwiczeń pk. ”Korzonek 2018” Komendant Powiatowy PSP w Kędzierzynie Koźlu przy współpracy z wydziałem operacyjny KW PSP w Opolu zorganizował w dniu 5 października 2018 roku ćwiczenia dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Opole”.

Należy nadmienić, że SGRW-N „Opole” wchodząca w skład Centralnego Odwodu Operacyjnego jest utworzona na bazie trzech jednostek ratowniczo – gaśniczych PSP tj.:

• JRG nr 1 Opole,
  • JRG Nysa,
  • JRG nr 2 Kędzierzyn – Koźle.

Wszystkie jednostki stawiły się na ćwiczenia.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn wjechał do jeziora i tonie, a wewnątrz pojazdu znajduje się kierowca.

Zadaniem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Opole” była ewakuacja osoby poszkodowanej znajdującej się wewnątrz zatopionego pojazdu, a następnie wydobycie pojazdu z jeziora.

Opracował:
st. kpt. Łukasz Olejnik