23.02.2019r. Godz. 08:48Bieżące interwencje

Ćwiczenia V Kompanii Gaśniczej WOO "Prudnik" pod kryptonimem "SĘK"

dodano: 26 kwietnia 2016 o 08:04 | ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2016 o 08:04 | kategoria: Ćwiczenia | powiat: głubczycki

20 kwietnia na terenie Leśnictwa Ściborzyce Małe w powiecie głubczyckim odbyły się ćwiczenia V Kompanii Gaśniczej WOO "Prudnik" pod kryptonimem "SĘK".

Ćwiczenia V Kompanii Gaśniczej WOO "Prudnik" pod kryptonimem "SĘK"

W ćwiczeniach wzięło udział 5 jednostek OSP z terenu powiatu głubczyckiego (OSP Baborów, OSP Dzierżysław, OSP Kietrz, OSP Branice, OSP Zopowy), 5 jednostek OSP z terenu powiatu prudnickiego (OSP Głogówek, OSP Szonów, OSP Szybowice, OSP Lubrza, OSP Biała), Dowódca V Kompanii Gaśniczej WOO "Prudnik" bryg. Jacek Słobodzian, Zastępca Dowódcy V Kompanii Gaśniczej WOO "Prudnik" kpt. Krzysztof Wiciak oraz funkcjonariusze z KP PSP Głubczyce. Ćwiczeniom z uwagą przyglądało się kierownictwo KP PSP w Głubczycach bryg. Wojciech Semeniuk i kpt. Waldemar Hołownia oraz rozjemcy z KW PSP w Opolu i powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego oraz strzeleckiego pod przewodnictwem st.kpt. Marka Kocielskiego.
Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie organizacji i technik dostarczania wody do pożaru poprzez porównanie metod  dowożenie i przetłaczanie wody na duże odległości. Założenie ćwiczeń zakładało dostarczenie wody na odległość 1000 metrów wykorzystując metodę przetłaczania, zapewniając wydatek wody do zasilania 2 stanowisk gaśniczych o łącznej wydajności 1000 l/min przez 60 minut, a następnie porównanie z metodą dowożenia na odległość 1500 metrów i zapewnienie takiego samego wydatku dla identycznych stanowisk gaśniczych.

Po zakończonych ćwiczeniach strażacy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Nadleśnictwo Prudnik za co serdecznie dziękujemy.

Opracowanie:
kpt. Waldemar Hołownia
KP PSP Głubczyce

Opublikował:
bryg. Adam Janiuk
oficer prasowy OKW PSP

Zdjęcia i filmy:
KP PSP Głubczyce
st. kpt. Marek Kocielski KW PSP Opole