21.03.2019r. Godz. 13:07Bieżące interwencje

Ćwiczenia w Opolu na Sandomierskiej

dodano: 28 kwietnia 2016 o 09:04 | ostatnia aktualizacja: 20 maja 2016 o 12:05 | kategoria: Ćwiczenia

Po godzinie 10:00 w Opolu na ulicy Sandomierskiej 4 rozpoczną się ćwiczenia organizowane przez Państwową Straż Pożarną z udziałem innych służb i dlatego wystąpią utrudnienia na drogach publicznych w okolicy ulicy Sandomierskiej. Czasowo może być wstrzymany ruch na części ulicy Sandomierskiej.

Ćwiczenia w Opolu na Sandomierskiej

 

W ćwiczeniach będą brały udział również inne służby, w tym Policja i Państwowe Ratownictwo Medyczne. Pojazdy udające się na miejsce ćwiczeń będą jechały alarmowo, czyli jako pojazdy uprzywilejowane. Celem takiego przejazdu jest określenie rzeczywistego czasu dotarcia do zdarzenia.

Oprócz realnych działań ratowniczych w zakładzie, z użyciem nowo powstałej w Opolu specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego i kompanii pojazdów odwodu operacyjnego komendanta wojewódzkiego PSP, elementem ćwiczeń będzie powiadomienie okolicznych mieszkańców o symulowanym zagrożeniu. Strażacy i policjanci będą oczywiście informować, że są to tylko ćwiczenia. Celem tego działania jest oszacowanie czasu koniecznego na dotarcie do wszystkich osób przebywających w wyznaczonej strefie symulowanego zagrożenia.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk
oficer prasowy OKW PSP
z-ca naczelnika Wydziału Operacyjnego KW PSP w Opolu