22.02.2019r. Godz. 08:47Bieżące interwencje

Ćwiczenia - Zakład Produkcji Etanolu "Goświnowice"

dodano: 15 listopada 2012 o 13:11 | ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2012 o 13:11 | kategoria: Ćwiczenia | powiat: nyski

W dniu 13 listopada 2012 r. obyły się ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie Zakładu Produkcji Etanolu "Goświnowice" - BIOAGRA w Głębinowie.

 

 

st. kpt. Paweł Gotkowski

Rzecznik Prasowy KP PSP w Nysie

Ćwiczenia - Zakład Produkcji Etanolu "Goświnowice"

W ćwiczeniach uczestniczyły 3 zastępy JRG Nysa oraz 5 zastępów JRG Nr 1 Kędzierzyn-Koźle. Tematem ćwiczeń było prowadzenie działań ratowniczo - gaśniczych podczas pożaru zbiornika z etanolem oraz identyfikacja wybranych substancji chemicznych wykorzystywanych w procesach produkcyjnych na terenie zakładu.

Zadaniem pierwszych przybyłych zastępów z JRG Nysa było rozpoznanie zagrożenia i ewakuacja 2 osób rannych w następstwie zapalenia par etanolu. Poszkodowani znajdowali się w tzw. przestrzeni międzypłaszczowej zbiornika, w którym magazynowany jest etanol. Po około godzinie od rozpoczęcia ćwiczeń na miejsce dojechała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego "Kędzierzyn - Koźle". Jej zadaniem było zabezpieczenie i identyfikacja kilku substancji chemicznych, które znajdowały się w magazynie zakładu. Celem utrudnienia zadania pracownicy zakładu przygotowali niewielkie ilości substancji w nieoznakowanych pojemnikach.
Po ćwiczeniach zorganizowano zbiórkę, na której uwagi i wstępne wnioski zostały omówione przez Dyrektora zakładu i Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej zdjęć tutaj.