19.10.2017r. Godz. 05:30Bieżące interwencje

Cztery osoby poszkodowane podczas dachowania busa

dodano: 7 kwietnia 2015 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015 o 23:04 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: strzelecki

W dniu 7 kwietnia 2015 r. dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich odebrała zgłoszenie o wypadku na drodze pomiędzy Żędowicami a Barutem, w którym poszkodowane zostały cztery osoby w tym jedna zakleszczona w pojeździe. Do zdarzenia zadysponowała zastęp naszej JRG oraz OSP z Jemielnicy i Żędowic.

Cztery osoby poszkodowane podczas dachowania busa

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że samochód bus zjechał z drogi uderzył w drzewo i leży na dachu w przydrożnym rowie. Autem podróżowały cztery osoby, z których jedna została zakleszczona w samochodzie, a trzy opuściły pojazd o własnych siłach. Poszkodowanymi zajmuje się Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu, odłączeniu akumulatora, wykonaniu dostępu do zakleszczonego poszkodowanego przy pomocy sprzętu hydraulicznego, a następnie ewakuacji z pojazdu i transporcie do karetki. Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była całkowicie zamknięta. Wszyscy poszkodowani zostali zabrani do szpitala w Strzelcach Opolskich. Działania strażaków wspierali policjanci ze Strzelec Opolskich.

Tekst: st. kpt. Piotr Zdziechowski, foto: sekc. Ariel Nieświec