21.04.2019r. Godz. 06:28Bieżące interwencje

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” w Brzegu

dodano: 26 November 2018 o 07:11 | ostatnia aktualizacja: 26 November 2018 o 07:11 | kategoria: Wydarzenia | powiat: brzeski

W dniu 23 listopada 2018 r. w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej  „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu odbyło się spotkanie z zarządcami nieruchomości położonych na terenie powiatu brzeskiego.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” w Brzegu

Podczas spotkania przedstawiono  uczestnikom zagrożenia związane z tlenkiem węgla, sposobach jego powstawania oraz  miejsca jego najczęstszych emisji w budynkach wielorodzinnych. Ponadto przedstawione zostały statystyki dotyczące udziału jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu brzeskiego w zdarzeniach  spowodowanych niewłaściwą eksploatacją urządzeń grzewczych i przewodów kominowych. 

Biorący udział w spotkaniu przedstawiciele Korporacji Kominiarzy Polskich przedstawili uczestnikom spotkania sposoby utrzymania we właściwym stanie technicznym przewodów kominowych oraz zagrożenia stwarzane przez niewłaściwą eksploatację i konserwację  tych przewodów. Omówiono również sposoby  prawidłowego  przygotowania budynków i ich instalacji do sezonu grzewczego oraz poruszono kwestie regularnego wykonywania przeglądów wszystkich instalacji użytkowych w domach.

Ponadto przedstawiono uczestnikom spotkania zalety wyposażania lokali w czujki czadu.

Opracował:
st. kpt. Jacek Nowakowski
oficer prasowy KP PSP w Brzegu