12.12.2018r. Godz. 22:52Bieżące interwencje

Dni otwarte w straży pożarnej

dodano: 23 maja 2015 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 25 maja 2015 o 00:05 | kategoria: Wydarzenia | powiat: strzelecki

W dniu 23 maja 2015 r. w godzinach 14:00-17:00 na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich odbył się organizowany już po raz piąty dzień otwarty, gdzie wszyscy uczestnicy w szczególności młodzież i dzieci mogli zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka oraz dotknąć sprzętu, którym na co dzień nasi strażacy posługują się podczas działań ratowniczych.

Dni otwarte w straży pożarnej

Przybyłych gości przywitał st. bryg. Stefan Szłapa Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej. Liczna grupa odwiedzających zwiedziła obiekty naszej komendy i miała możliwość: zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu naszej jednostki, przejść przez tunel zadymiony dymem teatralnym z przygotowanymi utrudnieniami, uczestniczyć w zajęciach świetlicowych. Można było także obserwować umiejętności strażaków podczas wspinania przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni, wspinać się na profesjonalnej ściance wspinaczkowej, zwiedzić muzeum pożarnictwa, którym na co dzień opiekuje się Ochotnicza Straż Pożarna ze Strzelec Opolskich. Dzieci miały również możliwość pokazać swoje możliwości sprawnościowe na specjalnie przygotowanym torze. Na koniec przygotowaliśmy tradycyjnie „deszcz cukierków”, podczas którego najmłodsi zostali obdarowani cukierkami rzucanymi przez samego Pana Komendanta z kosza podnośnika.

Kierownictwo komendy dziękuje wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym oraz osobom bezpośrednio zaangażowanym za wkład pracy w przygotowanie i uczestnictwo w naszym przedsięwzięciu, które przybliżyło odwiedzającym pracę strażaków.

Tekst i foto: mł. bryg. Piotr Zdziechowski