18.02.2019r. Godz. 13:14Bieżące interwencje

Dwa tragiczne zdarzenia na DK 11 w powiecie oleskim.

dodano: 13 czerwca 2014 o 09:06 | ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2014 o 10:06 | kategoria: Wydarzenia | powiat: oleski

W czwartek 12 czerwca, tuż przed godziną 20:00 do stanowiska kierowania w Oleśnie wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Stare Olesno.

Dwa tragiczne zdarzenia na DK 11 w powiecie oleskim.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Olesno, kierujący akcją ustalił, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia motocykla yamaha z samochodem ciężarowym mercedes. Po uderzeniu w ciężarówkę motocykl odbił się i uderzył w samochód osobowy ford. Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo wysiłków ratowników medycznych oraz strażaków po kilkudziesięciu minutach resuscytacji obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon 29 – letniego motocyklisty. Usuwanie skutków wypadku zakończono o godzinie 23:00. Godzinę później, doszło do kolejnego zdarzenia. W miejscowości Sowczyce, na prostym odcinku drogi samochód ciężarowy volvo zjechał z jezdni do rowu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i OSP poszkodowanego ewakuowano z kabiny i rozpoczęto półgodzinną resuscytację. Mimo wysiłków ratowników medycznych pogotowia i strażaków, również w tym przypadku nie udało się uratować 50 - letniego mężczyzny. Dochodzenie w sprawie ustalenia okoliczności i przyczyn tragicznych zdarzeń prowadzą funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora.

Autor: tekst: bryg. J.Zalewski foto: st.ogn. Jerzy Brodziak