23.04.2019r. Godz. 12:43Bieżące interwencje

Dwie osoby zginęły w wypadku na DK-94

dodano: 13 February 2019 o 15:02 | ostatnia aktualizacja: 13 February 2019 o 15:02 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: brzeski

W dniu dzisiejszym (tj. 13.02.2019 r.)  ok. godz. 13:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie, że na Drodze Krajowej nr 94, na wysokości miejscowości Strzelniki, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

Dwie osoby zginęły w wypadku na DK-94

Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z JRG Brzeg oraz zastępy OSP Lewin Brzeski i OSP Łosiów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że samochodem osobowym podróżowały trzy osoby z których dwie (kierowca i pasażer na przednim fotelu) są nieprzytomne, uwięzione w pojeździe i wydobycie ich wymaga użycia hydraulicznego sprzętu ratowniczego. Trzecia osoba - 10-letnie dziecko - znajdujące się na tylnym siedzeniu było przytomne i nie uskarżało się na żadne dolegliwości. Po wydobyciu zakleszczonych osób na zewnątrz pojazdu przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po ok. 40 minutowej resuscytacji lekarz stwierdził zgon obydwu osób. Kierowca ciągnika siodłowego nie odniósł obrażeń. Dalsze działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas wykonywania przez Policję czynności oględzinowo-dokumentacyjnych.

Autor: st. kpt. Jacek Nowakowski, fot. st. asp. Janusz Chojnacki.