16.02.2019r. Godz. 16:38Bieżące interwencje

Dzień otwarty w KP PSP w Strzelcach Op.

dodano: 24 maja 2014 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 24 maja 2014 o 23:05 | kategoria: Wydarzenia | powiat: strzelecki

                 W dniu 24 maja w godzinach 13:00-16:00 na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich odbył się organizowany już po raz czwarty dzień otwarty, gdzie wszyscy uczestnicy w szczególności młodzież i dzieci mogli zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka oraz dotknąć sprzętu, którym na co dzień posługują się strażacy podczas działań ratowniczych.

Dzień otwarty w KP PSP w Strzelcach Op.

Przybyłych gości przywitał Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Stefan Szłapa. Liczna grupa odwiedzających zwiedziła obiekty komendy i miała możliwość: usiąść w wozie bojowym, zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu naszej jednostki, obserwować specjalnie przygotowane pokazy strażaków, przejść przez tunel zadymiony dymem teatralnym z efektami pożarowymi, uczestniczyć w zajęciach świetlicowych, obserwować umiejętności strażaków podczas wspinania przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni, wspinać się na profesjonalnej ściance wspinaczkowej, zwiedzić muzeum pożarnictwa, którym na co dzień opiekuje się OSP w Strzelcach Opolskich. Na koniec przygotowaliśmy tradycyjnie „deszcz cukierków”, podczas którego najmłodsi zostali obdarowani cukierkami rzucanymi z kosza podnośnika.

Kierownictwo komendy dziękuje wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym oraz osobom bezpośrednio zaangażowanym za wkład pracy w przygotowanie i uczestnictwo w przedsięwzięciu, które przybliżyło odwiedzającym pracę strażaków.

Tekst i foto: st. kpt. Piotr Zdziechowski