19.12.2018r. Godz. 14:59Bieżące interwencje

Eliminacje OTWP w powiecie strzeleckim

dodano: 31 marca 2016 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 31 marca 2016 o 23:03 | kategoria: Wydarzenia | powiat: strzelecki

W dniu 31 marca 2016 r. W Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Otwarcia turnieju dokonał st. kpt. Damian Glik Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Na turniej przybył Starosta strzelecki Józef Swaczyna, który wiele ciepłych słów skierował do młodych uczestników konkursu.

Eliminacje OTWP w powiecie strzeleckim

Jury pracowało w składzie: przewodniczący- st. kpt. Damian Glik, członkowie mł. bryg. Piotr Zdziechowski, mł. kpt. Bartłomiej Baniak oraz dh Kinga Joszko. Swoją obecnością zaszczycił nas wieloletni przewodniczący jury mł. bryg. w stanie spoczynku Artur Wiśniewski, któremu dziękujemy za zaangażowanie i wkład pracy. Do turnieju przystąpiło 30 laureatów eliminacji gminnych powiatu strzeleckiego.

Najlepszymi w naszym powiecie zostali:

Grupa szkół podstawowych:
1 miejsce: Zuzanna Goldberg – Gmina Leśnica
2 miejsce: Dominik Biernacki – Gmina Ujazd
3 miejsce: Łukasz Hesterok – Gmina Strzelce Opolskie

Grupa szkół gimnazjalnych:
1 miejsce: Adam Skolik – Gmina Leśnica
2 miejsce: Tomasz Kapica – Gmina Strzelce Opolskie
3 miejsce: Justyna Skóra – Gmina Izbicko

Grupa szkół ponadgimnazjalnych:
1 miejsce: Kamil Ibrom – Gmina Strzelce Opolskie
2 miejsce: Tomasz Wojtala – Gmina Strzelce Opolskie
3 miejsce: Adrian Alscher – Gmina Leśnica

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w każdej z grup będą reprezentować powiat strzelecki w eliminacjach wojewódzkich. Finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie turnieju. Pozostałym uczestnikom wraz z opiekunami dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w kolejnych latach.

Tekst i foto: mł. bryg. Piotr Zdziechowski