21.10.2017r. Godz. 08:52Bieżące interwencje

Festyn z okazji jubileuszu 20. lecia powołania PSP oraz XIII Zjazdu ZOSP RP

dodano: 2 sierpnia 2012 o 09:08 | ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2012 o 14:08 | kategoria: Uroczystości

Festyn z okazji jubileuszu 20. lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz XIII Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - 25 sierpnia 2012 r., Warszawa, Stadion Narodowy

Festyn z okazji jubileuszu 20. lecia powołania PSP oraz XIII Zjazdu ZOSP RP

W tym roku nasze formacje obchodzą szczególne wydarzenia. Państwowa Straż Pożarna świętuje jubileusz 20 – lecia powołania, a we wrześniu odbędzie się XIII Zjazd Krajowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Oba te wydarzenia zasługują na równie szczególne podkreślenie.
Jesteśmy służbą i organizacją, której działalność w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności i ratownictwa w odniesieniu do ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska, ma szczególny wymiar. Z wielką satysfakcją przyjmujemy fakt najwyższego uznania i zaufania dla straży pożarnej, ze strony społeczeństwa, które postrzega nas, jako autentycznych obrońców, na których można liczyć w każdej sytuacji. To wielkie wyzwanie dla nas, a jednocześnie zobowiązanie, z którego chcemy wywiązać się, spełniając oczekiwania społeczeństwa. Dla podkreślenia znaczenia tych wyjątkowych wydarzeń, a przede wszystkim stosownego podziękowania polskim strażakom, w dniu 25 sierpnia 2012 r., na Stadionie Narodowym, odbędzie się festyn dla strażaków i ich rodzin, z udziałem zespołów artystycznych, połączony z pokazami grup specjalistycznych, wystawą sprzętu oraz licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

Program Ramowy festynu
z okazji jubileuszu 20 – lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej
oraz XIII Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Miejsce: Warszawa – Stadion Narodowy
Data: 25 sierpnia 2012 r.

godz. 13.00 – otwarcie Stadionu Narodowego dla uczestników; wystawa sprzętu pożarniczego przez cały czas trwania festynu;

godz. 14.00 – hejnał strażacki (strażak z Krakowa), Hymn Rycerze Św. Floriana, powitanie uczestników, otwarcie festynu z okazji jubileuszu;

godz. 14.05 – koncert i musztra paradna orkiestr OSP – na płycie boiska;

godz. 14.45 – pokaz TFA "najtwardszego strażaka" wykonuje KM PSP w Toruniu;

godz. 15.00 – występ zespołu HORYZONT z Nysy;

godz. 15.45 – pokaz grupy ratownictwa wysokościowego JRG Nr 7 KM PSP m.st. Warszawy;

godz. 16.00 – występ zespołu Blue Cafe;

godz. 17.20 – pokaz Stihl Timbersport (ZG ZOSP RP);

godz. 17.40 – występ kabaretu TRUTEŃ ze Skawy;

godz. 18.25 – prezentacja filmów (z okazji jubileuszu 20 – lecia PSP, z festynu jubileuszowego w Warszawie oraz wybranych, dokumentalnych z akcji ratowniczo-gaśniczych);

godz. 18.45 – występ zespołu Budka Suflera;

godz. 20.00 – zakończenie festynu.

Przez cały czas trwania festynu trwać będzie wystawa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, wystawa modeli strażackich samochodzików w tym replik wykonanych z zapałek, kiermasz pamiątek jubileuszu 20 – lecia PSP, na płycie boiska będą rozstawione 4 ścianki wspinaczkowe, do dyspozycji najmłodszych będą 2 melexy – samochody strażackie z kompletem mundurów dla dzieci z możliwością przejażdżki wokół boiska sportowego na stadionie i zrobienia pamiątkowych zdjęć oraz 2 stanowiska (przeznaczone dla dzieci i młodzieży) sprawności w budowaniu piramidy z plastikowych skrzynek i 2 stanowiska do skoków na poduszki ratownicze (skokochron), a także stoisko fotograficzne z możliwością zrobienia pamiątkowych zdjęć na Stadionie Narodowym i wydrukowania ich na gadżetach typu kubki, koszulki.
Przewidziany jest również udział grupy poszukiwawczo-ratowniczej – pokaz tresury psów z JRG Nr 15 KM PSP m.st. Warszawy.
W trakcie trwania imprezy – możliwość zwiedzania stadionu w grupach zorganizowanych.

Opracowanie:
Wydział Informacji i Promocji KG PSP