10.12.2018r. Godz. 22:33Bieżące interwencje

Film pt. Czad cichy zabójca

dodano: 30 października 2012 o 15:10 | ostatnia aktualizacja: 30 października 2012 o 15:10 | kategoria: Wydarzenia

24 października br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych miała miejsce konferencja prasowa inaugurująca wspólną akcję informacyjną MSW i Państwowej Straży Pożarnej „NIE dla czadu” z udziałem szefa MSW Jacka Cichockiego, podsekretarza stanu w MSW Stanisława Rakoczego oraz komendanta głównego PSP generała brygadiera Wiesława Leśniakiewicza .

Film pt. Czad cichy zabójca

Podczas konferencji szef MSW podkreślił, że wciąż zbyt wiele osób nie wie, czym jest czad i jak ustrzec się przed zatruciem. A wystarczy odrobina przezorności i sprawny czujnik tlenku węgla.

- Pamiętajmy, że zagrożenie tlenkiem węgla dotyczy każdego z nas - powiedział minister Jacek Cichocki.

Relacja z konferencji.

W trakcie konferencji zaprezentowano film edukacyjny przygotowany przez Komendę Miejską PSP w Radomiu. Film może zostać wykorzystany podczas lekcji w szkołach. Można go pobrać przykładowo z tego miejsca.

Pełen materiał dotyczący zagrożeń, statystyki zaczadzeń w województwie opolskim oraz sposobów zapobiegania zamieszczony jest na naszym portalu w artykule Nie dla czadu.

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk