09.12.2018r. Godz. 22:13Najnowsze interwencje

Finał plebiscytu Nowej Trybuny Opolskiej Strażak OSP i Jednostka OSP Roku 2016

dodano: 5 października 2016 o 10:10 | ostatnia aktualizacja: 12 października 2016 o 10:10 | kategoria: Wydarzenia

W sobotę 1 października w Domaradzkiej Kuźni odbył się finał plebiscytu Nowej Trybuny Opolskiej "Strażak OSP Roku i Jednostka OSP Roku 2016". Nagrodzono zwycięzców plebiscytu oraz podziękowano za ofiarność i pracę na rzecz społeczności.

Finał plebiscytu Nowej Trybuny Opolskiej Strażak OSP i Jednostka OSP Roku 2016

Głosami czytelników NTO w kategorii drużynowej zwyciężyła OSP Domaradzka Kuźnia. Drugie miejsce przypadło OSP Pakosławice i trzecie OSP Fałkowice. W kategorii indywidualnej najwięcej głosów zdobył dh Szymon Kaboth z OSP Większyce, drugi był dh Paweł Schreiber z OSP Odrowąż a trzecie dh Piotr Koszucki z OSP Leśnica. Natomiast kapituła plebiscytu Strażak Roku nagrodziła OSP Miejsce Odrzańskie (kat. jednostka OSP), dh. Pawła Schreibera z OSP Odrowąż (kat. indywidualna) oraz przyznała nagrodę specjalną dla drużyny kobiecej OSP Żelazna. Wyróżnienia otrzymali OSP Biestrzykowice-Miodary, OSP Gierałcice, OSP Zalesie Śląskie oraz dh Kewin Specht z OSP Kup i Piotr Roezner z KP PSP w Nysie.

- Wszystkie kandydatury były na poziomie mistrzowskim, a my musieliśmy wybrać arcymistrzów - przyznaje dh Jerzy Imbiorski. - Wyróżnienie bezapelacyjnie należało się kobiecej drużynie z Żelaznej - dziewczyny jako jedyne w Polsce dwa razy z rzędu zdobywały drugie miejsce podczas zawodów na poziomie krajowym. Dh Paweł Schreiber to przykład niezwykłej postawy - strażak, który pełni swoje obowiązki przez całą dobę. Jest strażakiem zawodowym i ochotnikiem. OSP Miejsce Odrzańskie - to jednostka wzorcowa, zwłaszcza jeśli chodzi o szkolenie młodych.

Kapituła obradowała w składzie: bryg. mgr inż. Marek Kucharski komendant wojewódzki PSP w Opolu, bryg. mgr inż. Adam Janiuk oficer prasowy i zastępca naczelnika wydziału operacyjnego, dh Jerzy Imbiorski dyrektor zarządu wykonawczego Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, Krzysztof Krupa prezes zarządu Pro Media Sp. z o.o., Krzysztof Zyzik redaktor naczelny NTO, Justyna Duchnowska dyrektor marketingu NTO.

Nagrodzonym wręczono statuetki na uroczystym spotkaniu w Domaradzkiej Kuźni. Był też wspaniały tort dla wszystkich uczestników spotkania.

- Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, to dla nas wielki zaszczyt zostać najlepszą strażą pożarną regionu w głosowaniu czytelników NTO - mówi Edyta Hylla, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej z Domaradzkiej Kuźni w gminie Pokój. Historia OSP Domaradzka Kuźnia sięga jeszcze 1923 roku. Dziś jednostka liczy ok. 50. członków, w tym 22., którzy biorą udział w akcjach. Druhowie dysponują też dwoma wozami bojowymi: starem i mercedesem.

Ten plebiscyt to hołd dla pracy wszystkich strażaków ochotników, którzy na co dzień ratują ludzkie życie i dobytek, ale również dbają o rozwój kulturalny swoich miejscowości, bo właśnie przy ochotniczych strażach pożarnych kumuluje się życie lokalnych społeczności - mówiła Justyna Duchnowska, dyrektor marketingu Nowej Trybuny Opolskiej. - Bardzo wam za to wszystko dziękujemy.

Pochwał strażakom nie szczędził też bryg. Marek Kucharski komendant wojewódzki PSP w Opolu. - Jesteście na szczycie zaufania społecznego w naszym kraju, to powód do dumy, ale również do jeszcze bardziej wytężonej pracy - mówił komendant.

Jak zapowiedział w sobotę dh Jerzy Imbiorski dyrektor zarządu wykonawczego Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP związek wyda kalendarz na 2016 rok ze zdjęciami jednostek, które wzięły udział w plebiscycie.

NTO zapowiada kolejne edycje plebiscytu. Tym razem wręczenie wyróżnień planowane jest podczas Dnia Strażaka. Powodzenia!

Więcej w artykule NTO

Opracowanie na podstawie artykułu NTO:
bryg. Adam Janiuk
oficer prasowy OKW PSP