10.12.2018r. Godz. 05:44Najnowsze interwencje

Gala finałowa II edycji projektu "Przedszkolak Ratuje"

dodano: 12 czerwca 2017 o 10:06 | ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2017 o 10:06 | kategoria: Wydarzenia | powiat: nyski

7 czerwca w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie odbyła się finałowa gala II edycji projektu "Przedszkolak Ratuje". Na gali wystąpiły dzieci, które w programach artystycznych zaprezentowały nabyte podczas projektu umiejętności związane z bezpieczeństwem.

Gala finałowa II edycji projektu "Przedszkolak Ratuje"

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

W całym przedsięwzięciu wzięło udział prawie 1600 dzieci z 50 przedszkoli powiatu nyskiego. Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w innych sytuacjach niebezpiecznych, z jakimi mogą się spotkać na co dzień. Poznawały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia w razie nieobecności osób dorosłych. Obserwowały oraz ćwiczyły akcje ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zadławień, a nawet utraty przytomności. Przedszkolaki uczyły się, jak należy zgłaszać zdarzenie na numery alarmowe. Spotkania w przedszkolach rozpoczęły się początkiem marca 2017 r. Zajęcia prowadzili strażacy KP PSP w Nysie, policjanci z KPP w Nysie, studenci kierunku ratownictwo medyczne z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Nysie oraz przedstawiciele CKUiZ w Nysie.

Gościem honorowym gali był Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, który objął patronatem honorowym akcję „Przedszkolak Ratuje”. Wszystkie przedszkolaki na zakończenie gali otrzymały drobne upominki.

Autor: mł. bryg. Paweł Gotkowski