21.10.2017r. Godz. 08:49Bieżące interwencje

III miejsce reprezentacji KP PSP w Strzelcach Op. w sporcie pożarniczym

dodano: 28 maja 2013 o 16:05 | ostatnia aktualizacja: 28 maja 2013 o 21:05 | kategoria: Sport | powiat: strzelecki

W dniu 27 maja 2013 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu odbyły się zawody o Puchar Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego w sporcie pożarniczym . Celem rozgrywanych corocznie zawodów była popularyzacja aktywności fizycznej strażaków, integracja środowiska pożarniczego oraz podnoszenie sprawności fizycznej poprzez sportową rywalizację. W zawodach uczestniczyło 11 drużyn komend powiatowych i komendy miejskiej naszego województwa. Reprezentacja KP PSP w Strzelcach Opolskich zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej ulegając reprezentacjom Komend Powiatowych w Oleśnie i Prudniku. Naszych strażaków reprezentowali: Damian Glik, Piotr Zdziechowski, Dawid Mehlich, Mateusz Nieświec, Krzysztof Lewecki, Dariusz Moj, Rafał Bernat, Mateusz Brzoza, Michał Kos, Jan Gruszka. Podczas zawodów jak co roku zawodnikom kibicował nasz Komendant st. bryg. Stefan Szłapa, który wspierał i dawał dobre rady podczas startów. Trzecie miejsce w dwuboju pożarniczym z wynikiem 33,69s zajął Mateusz Brzoza, który zajął pierwsze miejsce w pożarniczym torze przeszkód z wynikiem 17,64s. Trzecie miejsce w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej z wynikiem 16,02s zajął Rafał Bernat, który uplasował się na czwartym miejscu w dwuboju pożarniczym z wynikiem 35,02s. Po zaliczonych biegach w ćwiczeniu bojowym uzyskaliśmy wynik 33,36s zajmując czwarte miejsce w tej konkurencji. Naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w kolejnych zawodach.

Tekst: st. kpt. Piotr Zdziechowski
Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Op.