21.10.2017r. Godz. 08:49Bieżące interwencje

Karolina Klampko - laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

dodano: 5 września 2016 o 14:09 | ostatnia aktualizacja: 5 września 2016 o 15:09 | kategoria: Uroczystości | powiat: prudnicki

Karolina Klampko – reprezentantka powiatu prudnickiego - laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.

Karolina Klampko - laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

W miniony czwartek 1 września w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku, podczas inauguracji roku szkolnego 2016/2017, odbyła się uroczystość wręczenia nagrody w postaci Tabletu Lenovo TAB 2A oraz Dyplomu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - Szefa OCK, laureatce XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo" – Karolinie Klampko - uczennicy II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Nagrodę wraz z dyplomem za zajęcie II miejsca w kategorii szkół specjalnych, SOSW, świetlic terapeutycznych w imieniu Komendanta Głównego PSP miał zaszczyt wręczyć bryg. mgr inż. Tomasz Protaś - Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku w obecności dyrekcji szkoły, grona nauczycielskiego oraz uczniów i rodziców.

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła kształtowania prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Celem konkursu było zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników podczas działań interwencyjnych. Zamiarem organizatorów jest, aby poprzez sztukę zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Zadaniem konkursu jest promowanie wiedzy o bezpieczeństwie. Ważne jest także, aby wiedza towarzyszyła młodym ludziom przez całe życie.

Niezwykle wysoko oceniona przez ogólnopolskie jury praca Karoliny Klampko powstała pod okiem Pani Joanny Plewni nauczycielki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku.

Gratulując z całego serca wspaniałego rezultatu, jednocześnie pragniemy pięknie podziękować za popularyzowanie idei strażackiego konkursu oraz zainteresowanie wszystkich tematem bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania w obliczu zagrożenia.

Autor: mł. bryg. Piotr Sobek