22.04.2018r. Godz. 18:37Bieżące interwencje

Kolejna ofiara śmiertelna w wyniku zatrucia tlenkiem węgla

dodano: 17 grudnia 2017 o 19:12 | ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2017 o 19:12 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia

Kolejne śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla na opolszczyźnie.

W dniu 17 grudnia br. o godz.16:21 do  Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęła informacja o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w jednym z mieszkań na terenie miasta. Niezwłocznie do działań zadysponowano 3 zastępy tj. 12 ratowników. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano w jednym z mieszkań nieprzytomnego mężczyznę w wieku 27 lat u którego stwierdzono brak funkcji życiowych. Natychmiast podjęto akcję reanimacyjną i jednocześnie dokonano pomiaru na obecność gazów niebezpiecznych. Miernik wielogazowy wskazał obecność tlenku węgla (200ppm) w mieszkaniu z którego dodatkowo ewakuowano 3 osoby i przekazano przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dokonano również przewietrzenia mieszkania i w raz z zespołem ZRM prowadzono w dalszym ciągu resuscytację krążeniowo - oddechową. Ponadto kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o ewakuacji pozostałych mieszkańców z budynku (łącznie 22 osoby w tym 3 dzieci) ze względy na niewielkie stężenia tlenku węgla w innych lokalach mieszkalnych.
Prowadzona ponad 40 min akcja reanimacyjna mężczyzny niestety nie powiodła się i lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

Opracował:
st.kpt. Łukasz Kantor