24.05.2017r. Godz. 15:31Bieżące interwencje

Nowi oficerowie w województwie

dodano: 18 maja 2017 o 11:05 | ostatnia aktualizacja: 22 maja 2017 o 08:05 | kategoria: Wydarzenia

Gratulacje dla strażaków, którzy uzyskali promocję na pierwszy stopień oficerski tj. stopień młodszego kapitana.

Nowi oficerowie w województwie

W dniu 15.05.2017 Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st.bryg. Marek Kucharski spotkał się z nowo promowanymi oficerami. W służbie stałej ukończyli oni czteroletnie studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego, w następstwie czego w dniu 6.05.2017 na Placu im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie otrzymali promocję na pierwszy stopień oficerski.

Nowo awansowani oficerowie to:

mł.kpt. inż. pożarnictwa Grzegorz Pryga - JRG Grodków

mł.kpt. inż. pożarnictwa Gracjan Ciróg - JRG Brzeg

mł.kpt. inż. pożarnictwa Mateusz Sługocki – JRG Nysa

mł.kpt. inż. pożarnictwa Rafał Kulik – JRG 2 Opole

Promocję uzyskał również mł.kpt. Tomasz Florczak – KM PSP Opole, posiadający wcześniej tytuł mgr inż. pożarnictwa.