21.04.2019r. Godz. 06:07Bieżące interwencje

Konferencja na temat zarządzania kryzysowego na granicy polsko-czeskiej

dodano: 23 November 2018 o 15:11 | ostatnia aktualizacja: 23 November 2018 o 15:11 | kategoria: Wydarzenia

Konferencja na temat zarządzania kryzysowego na granicy polsko-czeskiej

Konferencja na temat zarządzania kryzysowego na granicy polsko-czeskiej

 

W dniach 22-23 listopada 2018 roku w Jesenniku (Republika Czeska) zorganizowano konferencję na temat zarządzania kryzysowego na granicy polsko – czeskiej.

Konferencja została zorganizowana w ramach projektu "Bezpieczne pogranicze", który rozpoczęto w roku 2017. Projekt jest efektem wieloletniej współpracy pomiędzy strażą pożarną Polski i Czech. Koncepcja i zakres rzeczowy został przygotowany wspólnie przez partnerów, w oparciu o analizę i wnioski z prowadzonych transgranicznych działań ratowniczych i ćwiczeń. Celem projektu jest podniesienie transgranicznej gotowości do podejmowania działań podczas rozwiązywania sytuacji kryzysowych poprzez wzmocnienie współpracy wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Projekt rozpoczęła konferencja zorganizowana w dniach 26 – 27 kwietnia 2017 r. pt. „Zarządzanie kryzysowe oraz organizacja działań ratowniczych podczas zdarzeń nadzwyczajnych w Polsce i Czechach”, która odbyła się w Polanicy Zdrój.

Konferencja organizowana w dniach 22-23 listopada 2018 roku w zakresie zarządzania kryzysowego na granicy polsko-czeskiej  została podzielona na pięć bloków tematycznych:

  1. Organizacja i zarządzanie działaniami ratowniczymi.
  2. Zasady prowadzenia działań podczas gaszenie pożarów.
  3. Zasady prowadzenie działań z zakresu ratownictwa technicznego.
  4. Zasady prowadzenia działań ratowniczych podczas klęsk żywiołowych.
  5. Wnioski z konferencji.

W ramach każdego z bloków tematycznych przedstawiano jak dany temat jest realizowany zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Uczestnicy konferencji na podstawie prezentowanych referatów mogli poznać i porównać sposoby organizacji i funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego w Polsce i Czechach.

Opracował:
st. kpt. Łukasz Olejnik
oficer operacyjny OKW PSP