24.02.2019r. Godz. 01:55Bieżące interwencje

Konkurs dla osób niepełnosprawnych

dodano: 12 października 2018 o 09:10 | ostatnia aktualizacja: 12 października 2018 o 09:10 | kategoria: Wydarzenia

W środę 10 października 2018 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „ANPOL” w Starym Oleśnie powiat oleski, przeprowadzono XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych.

Konkurs dla osób niepełnosprawnych

 

 

 

 

 

 

Od wielu lat organizatorem konkursu są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oleśnie przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie oraz Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu.

Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród osób niepełnosprawnych znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej                          oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie wzięło udział 45 uczestników z 12 placówek terapii zajęciowej z dwóch województw opolskiego i śląskiego. I etap konkursu obejmował test pisemny składający się z 30 pytań. Po dokonaniu oceny prac pisemnych jury konkursu wyłoniła 8 osób, które wzięły udział w finale. Po dokonaniu oceny prac etapu finałowego wyłoniono zwycięzców konkursu.

I miejsce – Michał BIAŁOBRZESKI – Warsztat Terapii Zajęciowej w  Nysie
II miejsce  – Sylwia
SKÓRA – Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach                                              
III miejsce – Maria JABCOŃ
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Sowczycach, powiat oleski.

W trakcie sprawdzania testów, strażacy oleskiej komendy oraz funkcjonariusze Policji przygotowali pokaz działań ratowniczych i sprzętu, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Konkurs zakończył wspólny poczęstunek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w kolejnej edycji turnieju.

Opracował:
mł. bryg. Mariusz Koziński
KP PSP w Oleśnie

Zdjęcia:
Anna Jeziorek
WTZ Olesno