22.02.2019r. Godz. 09:51Bieżące interwencje

Kontrola obozowiska Harcerzy

dodano: 24 sierpnia 2018 o 13:08 | ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2018 o 13:08 | kategoria: Zapobieganie | powiat: oleski

20 sierpnia 2018 roku strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie przeprowadzili kontrolę obozowiska harcerskiego w Kucobach, gm. Olesno.

Kontrola obozowiska Harcerzy

 

 

 

 

 

 

W trakcie kontroli sprawdzono przejezdność i stan dróg dojazdowych do obozowiska oraz przeprowadzono próbną ewakuacje. Podczas ewakuacji 26 osób znajdujących się na terenie obozowiska sprawnie przybyło w wyznaczone miejsce. W trakcie zbiórki przypomniano o obowiązkach, jakie spoczywają na harcerzach oraz omówiono podstawowe zagrożenia oraz zasady zachowania się w lesie w czasie burzy, podczas posługiwania się ogniem otwartym oraz wypoczynku nad wodą. Sprawdzono łączność z kierownictwem obozu za pośrednictwem łączności bezprzewodowej na kanale B094 oraz za pomocą telefonii komórkowej.

Obozowisko w Kucobach znajduje się ok 2 km od najbliższej jednostki OSP KSRG w Borkach Wielkich. Tylko ostatnie 300 metrów drogi dojazdowej przebiega przez las. Na terenie obozowiska znajdują się budynki drewniane oraz murowane (pawilony mieszkalne oraz budynek administracyjny) mogące być wykorzystywane podczas ewakuacji w trakcie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Opracował:
kpt. Damian Szczęsny
Naczelnik Wydziału operacyjnego KP PSP w Oleśnie

 Zdjęcia:
KP PSP Olesno