14.12.2018r. Godz. 08:12Bieżące interwencje

Nowy p.o. Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

dodano: 29 grudnia 2017 o 15:12 | ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2018 o 08:01 | kategoria: Uroczystości

W dniu 29 grudnia 2017 roku Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w MSWiA wręczył komendantom Państwowej Straży Pożarnej akty powołania na nowe stanowiska służbowe. Wśród osób awansowanych znalazł się bryg. mgr inż. Krzysztof KĘDRYK, któremu powierzono pełnienie obowiązków Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Nowy p.o. Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Pan bryg. mgr inż. Krzysztof KĘDRYK urodził się 28 października 1976 roku w Częstochowie. W latach 1991-1995 uczęszczał do V Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. W roku 1995 zdał egzaminy do SGSP w Warszawie, której stał się absolwentem w roku 1999. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie został skierowany do służby w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, gdzie został mianowany na stanowisko dowódcy zastępu.

W trakcie służby zajmował kolejne stanowiska w systemie codziennym, m.in.: starszy inspektor, specjalista, starszy specjalista, zastępca dowódcy JRG, aż do przejęcia zadań dowódcy JRG w roku 2015. W dniu 03 lutego 2017 roku bryg. Krzysztofowi Kędrykowi powierzono pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie. W trakcie służby podnosił kwalifikacje poprzez uczestnictwo w wielu kursach doskonalących. W roku 2003 ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie, na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym - kierunek Ochrona Środowiska, uzyskał tytuł magistra. W roku 2016 ukończył studia podyplomowe w zakresie „Zarządzania zasobami ludzkimi dla straży pożarnej” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Posiada wieloletnią praktykę w zakresie kierowania zasobami ludzkimi. W trakcie swojej dotychczasowej służby odznaczony m.in.: Brązowym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” – 2006r., Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” – 2008r., Medalem Za Ofiarność i Odwagę – 2010r., Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” – 2012r.,Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę – 2014r.

Z dniem 1 kwietnia 2017 roku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie.

Źródło:
MSWiA