11.12.2018r. Godz. 08:49Bieżące interwencje

Nowy zastępca komendanta miejskiego PSP w Opolu

dodano: 2 maja 2016 o 10:05 | ostatnia aktualizacja: 12 maja 2016 o 10:05 | kategoria: Wydarzenia

Z dniem 2 maja br. decyzją Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Opolu został powołany młodszy brygadier Maciej Zając, który dotychczas pełnił obowiązki zastępcy dowódcy w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krapkowicach.

Nowy zastępca komendanta miejskiego PSP w Opolu

Uroczystego wręczenia aktu powołania dokonał opolski komendant wojewódzki PSP bryg. Marek Kucharski w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu. Komendant wojewódzki pogratulował awansu i życzył sukcesów nowemu zastępcy komendanta miejskiego.

Mł. bryg. Maciej Zając rozpoczął służbę w ochronie przeciwpożarowej w 1985 roku. Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu ukończył w 1987 roku a studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w 1997 roku. Tytuł magistra pożarnictwa uzyskał w 2007 roku również w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Następnie w 2009 roku ukończył studia podyplomowe na wydziale inżynierii środowiska i energetyki Politechniki Śląskiej.

Od 1987 roku kolejno zajmował stanowiska instruktora, starszego instruktora i oficera w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Kłodzku. W 1994 roku został przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie był starszym inspektorem a następnie od 1997 roku oficerem i od 1999 naczelnikiem wydziału. W 2005 roku został przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Krapkowicach, gdzie komendant powiatowy powierzył mu stanowisko zastępcy dowódcy w jednostce ratowniczo-gaśniczej PSP w Krapkowicach, które piastował do dzisiaj.

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk