14.12.2018r. Godz. 07:19Bieżące interwencje

Nowy zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu

dodano: 29 kwietnia 2016 o 14:04 | ostatnia aktualizacja: 12 maja 2016 o 10:05 | kategoria: Wydarzenia

29 kwietnia Minister Spraw Wewnętrznych powołał starszego brygadiera Witolda Trojnara, dotychczas zastępcę komendanta miejskiego PSP w Opolu, na zastępcę opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu. Nowy zastępca komendanta wojewódzkiego swoje obowiązki przejmie od 1 maja 2016 roku.

Nowy zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu

Decyzją Komendanta Głównego PSP, na wniosek Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu, z dniem 1 maja 2016 r., na stanowisko zastępcy opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP powołany został st. bryg. mgr inż. Witold Trojnar. Jednocześnie również z dniem 1 maja 2016 r. na stanowisko pełniącego obowiązki mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został st. bryg. mgr inż. Jarosław Kurek a na stanowisko zastępcy kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP powołany został st. kpt. mgr Jacek Kaczmarek. Uroczystość odbyła się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akty powołania wręczył sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński. W uroczystym spotkaniu udział wziął także komendant główny PSP st. bryg. Leszek Suski.

St. bryg. Witold Trojnar urodził się 23 lutego 1968 r. w Radymnie. W 1989 r. rozpoczął studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1994 r. W tym samym roku rozpoczął służbę jako oficer w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu na stanowisku młodszego inspektora w wydziale operacyjno-szkoleniowym, następnie na stanowisku oficera, kierownika sekcji i naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego. 16 czerwca 2008 r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Opolu. W 2001 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzanie w stanach zagrożeń.

Jako oficer posiadający bogaty zasób wiedzy z dziedziny taktyki pożarniczej w trakcie pełnionej służby dowodził wieloma dużymi akcjami, w tym m.in. działaniami ratowniczymi w czasie powodzi w 2010 r. na terenie miasta i powiatu opolskiego.

Za swoją dotychczasową służbę został wielokrotnie odznaczony, między innymi brązowym medalem "Za Długoletnią Służbę", brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” i srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk, oficer prasowy OKW PSP
na podstawie
materiału mł. bryg. Katarzyny Boguszewskiej z Wydziału Informacji i Promocji KG SP

Zdjęcia:
MSWiA