16.12.2018r. Godz. 02:40Bieżące interwencje

Odprawa kadry dowódczej centralnego odwodu operacyjnego

dodano: 2 grudnia 2015 o 13:12 | ostatnia aktualizacja: 11 maja 2016 o 13:05 | kategoria: Wydarzenia

W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2015 r. w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się odprawa kadry dowódczej centralnego odwodu operacyjnego.

Odprawa kadry dowódczej centralnego odwodu operacyjnego

W odprawie udział wzięli: komendant główny PSP - gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, zastępca komendanta głównego PSP – nadbryg. Gustaw Mikołajczyk, zastępcy komendantów wojewódzkich PSP nadzorujący sprawy operacyjne, naczelnicy wydziałów operacyjnych komend wojewódzkich PSP, dowódcy batalionów centralnych odwodów operacyjnych oraz zastępcy komendantów szkół PSP nadzorujących sprawy operacyjne oraz osoby odpowiedzialną za funkcjonowanie szkolnych kompanii coo. Województwo opolskie reprezentowali: st. bryg. Wojciech Lisowski komendant powiatowy PSP w Strzelcach Op., bryg. Adam Janiuk z-ca naczelnika wydziału operacyjnego KW PSP i kpt. Łukasz Olejnik z wydziału operacyjnego KW PSP.

Odprawa poświęcona została omówieniu zagadnień dotyczących m.in. projektów dokumentów dedykowanych organizacji centralnego odwodu operacyjnego, zasad organizacji doskonalenia zawodowego w PSP oraz bieżących kwestii z zakresu funkcjonowania centralnego odwodu operacyjnego oraz tematyki operacyjnej.

Opracowanie:
Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności KG PSP