26.09.2018r. Godz. 16:59Bieżące interwencje

Odprawa operacyjna z gazownikami

dodano: 12 września 2018 o 10:09 | ostatnia aktualizacja: 12 września 2018 o 10:09 | kategoria: Szkolenia

Odprawa operacyjna dla dowódców jrg i funkcjonariuszy pionu operacyjnego KP/KM PSP woj. opolskiego.

Odprawa operacyjna z gazownikami

W dniach 11- 12 września wydział operacyjny KW PSP w Opolu zorganizował przy współpracy z firmą GAZ-SYSTEM S.A oraz Polską Spółką Gazownictwa – Zakładem Gazowniczym w Opolu odprawę operacyjną dla dowódców jrg i funkcjonariuszy pionu operacyjnego KP/KM PSP woj. opolskiego.

Pierwszy dzień narady zorganizowano na terenie Muzeum Gazownictwa w Paczkowie, gdzie omówiono:

• Strukturę sieci gazowej, strukturę i zadania służb technicznych.
  • Dyspozycję pogotowia gazowego – obsługa zgłoszeń awaryjnych 992.
  • Stacje gazowe – obsługa i systemy bezpieczeństwa.
  • Działania związane z gazem jakie miały miejsce na terenie woj. opolskiego.

Drugiego dnia narada odbyła się na terenie Ośrodka Szkolenia KW PSP w Opolu, gdzie omówiono:

• Działania związane z awariami sieci gazowych na terenie działania KW PSP w Poznaniu.
  • Przebieg sieci gazowniczych, ważniejsze awarie, współpraca z PSP, sposoby postępowania podczas rozszczelnienia gazociągu.

Opracował:
st. kpt. Łukasz Olejnik