22.02.2019r. Godz. 20:13Bieżące interwencje

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Namysłowie

dodano: 2 marca 2016 o 14:03 | ostatnia aktualizacja: 2 marca 2016 o 15:03 | kategoria: Wydarzenia

W dniu 2 marca 2016r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie odbyła się narada roczna funkcjonariuszy namysłowskiej straży pożarnej, w czasie której podsumowano miniony rok.

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Namysłowie

W 2015r. na terenie powiatu namysłowskiego zanotowano 948 zdarzeń, w tym 366 pożarów, 537 miejscowych zagrożeń i 45 alarmów fałszywych. W porównaniu do roku poprzedniego, nastąpił bardzo duży wzrost zdarzeń, gdyż rok wcześniej było ich 662. Straty podczas wszystkich zdarzeń oszacowano na 3.405.400zł, a wartość (szacunkowa) uratowanego mienia wyniosła około 23.713.000zł. W wyniku zaistniałych pożarów, wypadków drogowych i innych zdarzeń, 67 osób zostało rannych, a 1 osoba to ofiara śmiertelna.

Podczas narady przedstawiono charakterystykę zagrożeń w powiecie, stan wyposażenia sprzętowego oraz organizację i funkcjonowanie operacyjne jednostek ochrony przeciwpożarowej. Przedstawiono problemy nurtujące jednostki straży pożarnych, tak ochotnicze jak i Państwowej Straży Pożarnej oraz szukano sposobów ich rozwiązania. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia trującym tlenkiem węgla, na problemy związane z wiosennym wypalaniem traw, rosnącą liczbą pożarów sadzy w kominie. Ponadto przedstawiono zamierzenia i plany działań na bieżący rok.

Podczas narady sekc. Michał Zadora otrzymał nagrodę pieniężną za ratowanie życia ludzkiego poszkodowanym w wypadku drogowym w czasie, kiedy będąc po służbie znalazł się w miejscu zdarzenia wracając do domu.

Opolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Marek Kucharski podziękował namysłowskim strażakom za miniony trudny rok, w którym to strażacy zapewnili wysoki poziom bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu namysłowskiego.

 

Opracowanie:
st. kpt. Andrzej Prokop

Opublikował:
bryg. Adam Janiuk