22.02.2019r. Godz. 08:46Bieżące interwencje

Odznaczenia z okazji Święta Niepodległości - zapowiedź

dodano: 13 listopada 2013 o 15:11 | ostatnia aktualizacja: 5 grudnia 2013 o 20:12 | kategoria: Uroczystości

 

W piątek 15 listopada o godzinie 10:00 w obiekcie komendy wojewódzkiej PSP w Opolu rozpocznie się uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Odznaczenia z okazji Święta Niepodległości - zapowiedź

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej, którzy zasłużyli się w służbie państwu i społeczeństwu, zostali odznaczeni przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami za długoletnią służbę, przez ministra spraw wewnętrznych odznakami zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej oraz wyróżnieni przez komendanta głównego PSP przyznaniem nagrody pieniężnej. Opolski komendant wojewódzki PSP awansował wyróżniających się 7. strażaków na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości zostaną przyznane odznaki zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Odznaczenia państwowe wręczać będzie wojewoda opolski Ryszard Wilczyński i opolski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Karol Stępień. Na uroczystość, podczas której wyróżnionych zostanie 59. strażaków Państwowej Straży Pożarnej, zostali zaproszeni marszałek województwa opolskiego oraz kierownictwo służb mundurowych Opolszczyzny.

bryg. Adam Janiuk
oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
rzecznik@psp.opole.pl