23.02.2019r. Godz. 22:40Bieżące interwencje

Olimpiada CTIF 2013

dodano: 5 sierpnia 2013 o 13:08 | ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2013 o 13:08 | kategoria: Sport | powiat: strzelecki

 

            W dniach 14-21 lipca 2013 r. odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Pożarnicza wg. regulaminu CTIF, która miała miejsce w Mulhouse we Francji. Polską reprezentację stanowili zarówno zawodnicy z Państwowej Straży Pożarnej jak i druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych w liczbie ok. 200 zawodników. W tym, aż trzy drużyny OSP Raszowa z powiatu strzeleckiego naszego województwa. Druhny i druhowie startowali zgodnie z międzynarodowym regulaminem (CTIF) w dwóch konkurencjach; ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej. Państwową Straż Pożarną reprezentowali funkcjonariusze naszego województwa Mateusz Brzoza z KP PSP w Strzelcach Opolskich oraz Tobiasz Klama z KP PSP w Oleśnie. W Olimpiadzie wystartowało 3000 zawodników z 30 krajów. Droga do zakwalifikowania się na Olimpiadę zawodników trzech drużyn z OSP Raszowa była bardzo długa i trudna; wszystkie trzy drużyny musiały zdobyć pierwsze miejsca w swoich kategoriach na szczeblu gminy, powiatu, województwa i znaleźć się z ścisłej czołówce krajowej. Sekcja męska osiągnęła najlepsze wyniki spośród polskich drużyn OSP. W ćwiczeniu bojowym uzyskała czas 34,77s, a w sztafecie 54,07s.

Olimpiada CTIF 2013

Lokaty, które zajęły drużyny OSP Raszowa w klasyfikacji generalnej przedstawiają się następująco:

  • kobiety (Grupa A) - 15 miejsce (srebrna strefa medalowa),

  • kobiety (Grupa B) - 5 miejsce (srebrna strefa medalowa),

  • mężczyźni - 7 miejsce (złota strefa medalowa).

         Mateusz Brzoza rywalizując na Olimpiadzie w konkurencjach sportu pożarniczego uzyskał bardzo dobre wyniki startując w poszczególnych konkurencjach indywidualnych tj; w pożarniczym tor ze przeszkód uzyskał wynik 16:15s zajmując 14 miejsce, natomiast w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej uzyskał wynik 15:25s co dało mu 30 miejsce. Natomiast Tobiasz Klama w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej uzyskał wynik 14:50s co dało mu 19 miejsce.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników na etapie kwalifikacji oraz uczestnictwa w kolejnej Olimpiadzie.

Wyniki http://www.straz.gov.pl/data/newsFiles/wyniki_-_ctif_2013.pdf


Tekst: st. kpt. Piotr Zdziechowski oficer prasowy KP PSP w Strzelcach Op.

Foto: OSP Raszowa