12.12.2017r. Godz. 11:19Bieżące interwencje

Opolscy strażacy Mistrzami w Siatkówce Plażowej

dodano: 14 czerwca 2015 o 22:06 | ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2015 o 22:06 | kategoria: Sport | powiat: strzelecki

Bartek Baniak z KP PSP w Strzelcach Opolskich i Marcin Melnarowicz z KW PSP w Opolu MISTRZAMI piątych Mistrzostw Policji w Siatkówce Plażowej

70 zawodników i zawodniczek, trzy dni rywalizacji na piaszczystych boiskach, ponad sto spotkań, sportowe emocje i świetna zabawa – tak było na piątych Mistrzostwach Policji w Siatkówce Plażowej w Turku. Wszyscy na co dzień noszą mundury. Pracują w policji, straży pożarnej, służbie więziennej, granicznej, leśnej czy CBA. W Turku mundury zdjęli, założyli stroje sportowe i przez trzy dni rywalizowali na piaszczystych boiskach w piątych Mistrzostwach Policji w Siatkówce Plażowej. Przyjechało 26 drużyn męskich i dziewięć kobiecych w tym zawodniczki z Węgier.

Tegorocznymi zwycięzcami były drużyny broniące tytułów sprzed roku, zarówno wśród pań jak i wśród panów.

Mistrzostwa wygrali strażacy z Komendy Wojewódzkiej w Opolu: Marcin Melnerowicz i Bartłomiej Baniak. W zaciętym finale pokonali KPP Sieradz: Jakub Chojecki i Daniel Buczkowski 2:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna: KW PSP Wrocław pokonując w finale KWP Szczecin 2:0.

Wśród pań wygrały zawodniczki reprezentujące Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu i 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego w Powidzu: Magdalena Dej i Katarzyna Wyrozumialska. W finale pokonały 2:0 KWP Poznań: Sylwię Wapińską i Krzysztofę Przybylską. Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki z Węgier: Amanda Engelbrecht i Diana Szikaszay pokonując straż graniczną: Sylwię Skowrońską i Agatę Hirniak 2:0.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw wybrana została Magdalena Dej z KWP we Wrocławiu, najlepszym zawodnikiem – Bartłomiej Baniak z KW PSP Opole, najlepiej atakującymi wybrano: Karolinę Ślęzak z KWP w Katowicach oraz Błażeja Szubstarskiego z KWP Poznań.

Drużyną Fair Play zostali policjanci z Sieradza: Daniel Buczkowski i Jakub Chojecki. Najsympatyczniejszą drużyną zostały dziewczyny z Węgier.
Wybrano też miss mistrzostw. Została nią: Diana Szikaszay z Węgier. Był też mister zawodów – strażak Piotr Borkowski.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z sędzią głównym Jerzym Janeckim na czele.

Pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw Policji w Siatkówce Plażowej w Turku od 5 lat jest komendant turkowskiej policji Grzegorz Gibaszek.