20.02.2019r. Godz. 11:13Bieżące interwencje

Opolskie Zawody w Sporcie pożarniczym

dodano: 3 października 2013 o 14:10 | ostatnia aktualizacja: 3 października 2013 o 14:10 | kategoria: Sport

 

           W dniu 1 października br., na terenie Komendy Powiatowej w Olesnie odbyły się Opolskie Zawody w Dwuboju Pożarniczym. W zawodach brali udział zawodnicy z Komend Powiatowych w Oleśnie, Strzelcach Opolskich, Brzegu i Prudniku. Zawodnikom dopingowali: Starosta Strzelecki i Oleski, Komendant Wojewódzki PSP w Opolu nadbrygadier Karol Stępień, Komendant Miejski w Opolu, Komendanci Powiatowi woj. opolskiego, samorządowcy oraz sympatycy sportu pożarniczego. Organizatorem zawodów była KW PSP w Opolu i KP PSP w Oleśnie. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: pożarniczym torze przeszkód oraz wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni.

Opolskie Zawody w Sporcie pożarniczym

 

           Najlepszy wynik w pożarniczym torze przeszkód uzyskał Mateusz Brzoza z KP PSP w Strzelcach Op., który uzyskał wynik 16,90s. Drugie miejsce zajął Tobiasz Klama z KP PSP w Oleśnie z wynikiem 17,48s, trzecie miejsce zajął Juliusz Wojnar z KP PSP w Prudniku z czasem 18,00s. Konkurencję wspinanie przy użyciu drabiny hakowej wygrał Tobiasz Klama uzyskując wynik 14,74s, drugie miejsce zajął Mateusz Brzoza uzyskując wynik 15,45s, trzecie miejsce zajął Rafał Wiktor z KP PSP w Oleśnie z wynikiem 16,24s.

Kolejne sześć pierwszych miejsc w dwuboju pożarniczym przedstawia się następująco:

1 miejsce Tobiasz Klama z KP PSP w Oleśnie z wynikiem 32,22s

2 miejsce Mateusz Brzoza z KP PSP w Strzelcach Op. wynikiem 32, 35s

3 miejsce Rafał Wiktor z KP PSP Oleśnie z wynikiem 34,74s

4 miejsce Juliusz Wojnar z KP PSP w Prudniku z wynikiem 35,50s

5 miejsce Sebastian Pecyna z KP PSP Oleśnie z wynikiem 35,86s

6 miejsce Krzysztof Zyga z KP PSP w Oleśnie z wynikiem 37,64s

            Reprezentantom kadry wojewódzkiej w sporcie pożarniczym Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu nadbrygadier Karol Stępień wręczył podziękowanie za zaangażowanie, trud i wysiłek oraz bardzo dobre wyniki sportowe podczas zawodów Ogólnopolskich i Mistrzostw Polski w sporcie pożarniczym.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w kolejnych zawodach.

 

Tekst: st. kpt. Piotr Zdziechowski